NATJEČAJ ZA IZBOR I IMENOVANJE RAVNATELJA PTŠ

Autor: antun mikolašević, 19. 4. 2017.

Na temelju članka 126. i članka 127. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi ("Narodne novine", br. 87/08, 86/09, 92/10, 105/10, 90/11, 5/12, 16/12, 86/12, 126/12, 94/13. 152/14. i 7/17.) i članka 58. i 60. Statuta Prehrambeno-tehnološke škole, Školski odbor Škole raspisuje

za izbor i imenovanje ravnatelja/ice škole

Ravnatelj/ica školske ustanove mora ispunjavati sljedeće uvjete:

1. završen studij odgovarajuće spreme za rad na radnom mjestu nastavnika ili stručnog suradnika u školskoj ustanovi u kojoj se imenuje za ravnatelja, a koji može biti:
    1. sveučilišni diplomski studij ili
    2. integrirani preddiplomski i diplomski sveučilišni studij ili
    3. specijalistički diplomski stručni studij;
  2. da ne postoje zapreke za zasnivanje radnog odnosa propisane člankom 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi;
  3. najmanje osam godina staža osiguranja u školskim ili drugim ustanovama u sustavu obrazovanja ili u tijelima državne uprave nadležnima za obrazovanje, od čega najmanje pet godina na odgojno-obrazovnim poslovima u školskim ustanovama.

Uz pisanu prijavu na natječaj potrebno je priložiti u izvorniku ili ovjerenoj preslici sljedeću dokumentaciju:

• životopis;
  • diplomu o stečenoj stručnoj spremi;
  • dokaz o pedagoško-psihološkom obrazovanju (za kandidate koji su ga bili dužni steći);
  • dokaz o položenom stručnom ispitu za nastavnike i stručne suradnike koji su zasnovali radni odnos nakon 12. 3. 1994. godine;
  • dokaz o stažu osiguranja (potvrda ili elektronički zapis od HZMO-a i potvrda školske ustanove o vrsti i trajanju odgojno-obrazovnih poslova);
  • uvjerenje da se protiv osobe ne vodi kazneni postupak u smislu članka 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi - ne starije od datuma raspisivanja natječaja.

Ravnatelj/ica se imenuje na 5 godina.

Rok za podnošenje prijava je petnaest (15) dana od dana objave natječaja.

Prijave na natječaj, s potrebnom dokumentacijom u zatvorenoj omotnici, dostaviti poštom preporučeno na adresu škole:

PREHRAMBENO-TEHNOLOŠKA ŠKOLA, GJURE PREJCA 2, 10040 ZAGREB, p. p. 187, s naznakom "Prijava na natječaj za izbor i imenovanje ravnatelja/ice - ne otvarati".

Nepravovremene i nepotpune prijave neće se razmatrati.

O rezultatima natječaja kandidati će biti obaviješteni pisanim putem u roku od četrdeset i pet (45) dana od dana isteka roka za podnošenje prijava.

Natjecaj_za_ravnatelja_PTS.doc (34.50 KB)