XV. DRŽAVNO NATJECANJE

Autor: antun mikolašević, 2. 5. 2017.

XV. državno natjecanje učenika/ca srednjih škola Republike Hrvatske iz Obrazovnog sektora poljoprivreda, prehrana, veterina, u disciplinama Agro, Flora, Nutri-vita i Pekar, održano je 27. i 28. travnja u Poljoprivredno-šumarskoj školi Vinkovci u Vinkovcima.

Našu školu predstavljali su učenici Jurica Stublić, 4.c razred, zanimanje prehrambeni tehničar, natjecanje u disciplini Nutri-vita (XII. državno natjecanje u toj disciplini),
te učenica Mihaela Zmiša, 3.e razred zanimanje pekar, natjecanje u disciplini Pekar (XIII. državno natjecanje u toj disciplini).

Na natjecanju su sudjelovali prvoplasirani učenici sa školskih županijskih natjecanja svih škola u Republici Hrvatskoj koje školuju učenike za navedena zanimanja.

Natjecanje se sastojalo od dva dijela: pisane provjere stručno-teorijskog znanja i praktičnog zadatka.
U disciplini Nutri-vita tema natjecanja je bila ''Nutritivna vrijednost hrane - žitarice, mlinski i pekarski proizvodi''.
Tema praktičnog zadatka bila je ''Priprema i prezentacija novog proizvoda od žitarica''.
U disciplini Pekar tema natjecanja je bila ''Izradba tradicijskih peciva Slavonije - salenjaci i pogačice s čvarcima''.

Učenik Jurica Stublić osvojio je 4. mjesto (mentorica Marija Boras, dipl. ing.),
a učenica Mihaela Zmiša također je osvojila 4. mjesto (mentorica Jasminka Barić, dipl. ing.).

Ponosni smo na naše učenike te im čestitamo na plasmanu i sudjelovanju na državnom natjecanju, na kojemu su uz puno truda i rada sa svojim mentorima postigli dobre rezultate.
Zahvaljujemo djelatnicima škole domaćina državnog natjecanja u Vinkovcima na gostoprimstvu i prijateljskoj atmosferi tijekom događanja.