> O školi

Prehrambeno-tehnološka škola

Po broju učenika najveća smo prehrambena škola u Republici Hrvatskoj i jedina ustanova koja obrazuje učenike za prehrambena zanimanja - 526 učenika u 22 razredna odjela.
Imamo tradiciju dugu pedesetak godina i kvalitetan nastavni kadar - oko 60 nastavnika/ca, od toga 2 profesora savjetnika, 4 profesora mentora.

U sklopu škole nalazi se:

• praktikum „Nutricionističkog centra izvrsnosti“ za realizaciju tehnoloških vježbi i praktične nastave u zanimanjima tehničar nutricionist i prehrambeni tehničar
  • kabinet za realizaciju vježbi iz Opće kemije, Primijenjene kemije i Kemije hrane
  • kabinet za analizu i kontrolu hrane
  • informatički kabinet
  • mikrobiološki kabinet za realizaciju vježbi iz Mikrobiologije, Prehrambene mikrobiologije i Higijene hrane
  • pekarski praktikum za realizaciju vježbi iz Pekarstva
  • knjižnica
  • sportska dvorana
  • opremljene učionice.

Praktikum „Nutricionističkog centra izvrsnosti“ opremljen je najnovijim strojevima i uređajima za proizvodnju hrane. Uz kreativnost učenika i iskustvo nastavnika ondje svakodnevno nastaju novi nutritivno visokovrijedni proizvodi.

Kabineti za kemiju, analizu i kontrolu hrane te mikrobiološki kabinet opremljeni su specijalnom laboratorijskom opremom za provođenje pokusa, vježbi i analiza.

Pri provođenju vježbi, tehnoloških vježbi i na praktičnoj nastavi primjenjuju se metode suradničkog učenja u nastavi usmjerenoj na učenika, čime se učenicima osiguravaju kompetencije koje će povećati njihovu konkurentnost na tržištu rada.

Od proizvoda iz naših praktikuma izdvajamo:

1. sokove od jabuka, mandarina i drugog voća
  2. đžemove od jabuka, šljiva
  3. domaću vegetu
  4. peciva, kekse, krekere, tjesteninu….
  5. ajvar, lovačku salatu….
  6. likere.

Misija, vizija i strategija skole.pdf